Vianočné predaje sa neobišli bez problémov

Viac ako 600 elektronických registračných pokladníc používaných na vianočných trhoch skontrolovali v decembri 2022 príslušníci finančnej správy (FS). Porušenie zákona zistili v približne 200 prípadoch, za čo museli predajcom uložiť sankcie v sume vyššej ako 42.000 eur. 

Príslušníci finančnej správy sa počas uplynulého mesiaca zamerali na predajcov, ktorí si svoje stánky rozložili na vianočných trhoch. Kontrolóri preverovali, či dodržiavajú zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice pri predaji potravín, nápojov, tabaku a iného vianočného sortimentu.  Navštívili aj niekoľko predajní a pohostinstiev. 

Počas trojtýždňovej kontrolnej akcie preverili príslušníci FS 661 pokladníc. Kontrolóri urobili 337 kontrolných nákupov a 429 online monitorovaní. Porušenie zákona zistili v 204 prípadoch, čo predstavuje  60,5 % z celkového počtu kontrolných nákupov a 26,6 % z celkového počtu preverení. Najčastejším priestupkom predajcov bolo neevidovanie tržby v pokladnici,  a to v 141 prípadoch. Kontrolóri preto museli uložiť pokuty vo výške 42 460 eur. 

Komentáre (0)

Momentálne žiadne komentáre